Вхід для студентів

   
   

Як до нас дістатись:  

1. від Сихівського району: маршрутні таксі 19, 23, 40, 47а
- їхати до зупинки ТЦ Метро-2
маршрутні таксі 37, 46 або тр. №25
- їхати до зупинки вул. Навроцького

2. від Залізничного району: маршрутні таксі 15, 23, 24, 27, 138
- їхати до зупинки ТЦ Метро-2

3. від Шевченківського району:
маршрутні таксі 19, 50
- їхати до зупинки ТЦ Метро-2
маршрутні таксі 37, 46
- їхати до зупинки вул. Навроцького

4. від Франківського району:
маршрутні таксі 23, 27, 40, 44
- їхати до зупинки ТЦ Метро-2
тролейбус №25
- їхати до зупинки вул. Навроцького

5. від Личаківського району:
маршрутні таксі 19, 23, 24, 27, 40, 44, 47а, 50, 138
- їхати до зупинки ТЦ Метро-2

6. від Галицького району:
маршрутні таксі 47а, 15, 19, 24, 44, 50, 138
- їхати до зупинки ТЦ Метро-2
маршрутні таксі 37,46 або тр. №25
- їхати до зупинки вул. Навроцького

   

Життя прикрашають дві речі:
можливість вивчати математику
і можливість викладати її

Сімеон Дені Пуассон

22 лютого 2017 року у Технічному коледжі Національного університету “Львівська політехніка” відбулася ювілейна XX Міжвузівська науково-практична конференція “МЕТОДИЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИКЛАДАННЯ МАТЕМАТИКИ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ”. Мета проведення конференції – обмін досвідом, новими педагогічними і методичними ідеями з проблем викладання математики у ВНЗ, використання нових технологій навчання у сучасних умовах, обговорення питань науково-методичного супроводу викладання математичних дисциплін.

У конференції взяли участь викладачі 21 навчального закладу, зокрема, Національного університету “Львівська політехніка”, Львівського Національного університету ім. Івана Франка, Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Технічного коледжу Національного університету “Львівська політехніка”, Техніко-економічного коледжу Національного університету “Львівська політехніка”, Промислово-економічного коледжу Національного авіаційного університету (м. Київ), Дніпропетровського коледжу ракетно-космічного машинобудування, Харківського машинобудівного коледжу, Новороздільського політехнічного коледжу, Самбірського медичного коледжу та інші.

Серед доповідачів – 5 докторів фізико-математичних наук та 15 кандидатів фізико-математичних наук, доктор технічних наук, 3 кандидати педагогічних наук. Матеріали конференції – це 36 статей, які містять досвід роботи викладачів ВНЗ з підвищення ефективності викладання математики в сучасних умовах.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася директор Технічного коледжу,
к. п.н. Г.О. Шемелюк.

Модератором конференції була Н.Я. Сулик, голова методичного об’єднання викладачів математики технікумів і коледжів Львівської області.

З цікавістю слухали присутні доповідь постійного учасника конференції, д.ф.-м.н., професора ЛНУ ім. Івана Франка М.М. Зарічного “ГЕОМЕТРІЯ ВЕЛИКИХ ДАНИХ (BIG DATA)”, присвячену використанню геометричних методів для аналізу і візуалізації великих даних (кодування інформації, оцифрування бібліотек, створення карти Інтернету, візуалізація зображень тощо). Знання про прикладні застосування математики дасть можливість підвищити мотивацію студентів.

Нестандартний підхід до використання комплексних чисел з ілюстрацією на 4-х відомих задачах Наполеона у своїй доповіді “ПРО ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСНИХ ЧИСЕЛ ТА ГЕОМЕТРІЇ У ВИЩИХ УЧБОВИХ ЗАКЛАДАХ I-IV РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ. ПРАВИЛЬНІ ТРИКУТНИКИ” запропонували д.т.н. П.Я. Пукач та к.ф.-м.н. М.М. Симотюк з Львівської політехніки.

З доповіді к.ф.-м.н. Я.Г. Притули (ЛНУ ім. Івана Франка) “З ІСТОРІЇ МАТЕМАТИКИ У ЛЬВІВСЬКІЙ ПОЛІТЕХНІЦІ” учасники конференції дізнались про математиків, які працювали у Львівській політехніці і мають чималі математичні здобутки, про те, як змінювались вимоги до викладачів математики та до її змісту у певні періоди часу, про прогноз на майбутнє.

Із застосуванням теорії скінчених полів у криптографії учасників конференції ознайомили к.ф.-м.н. М.Ф. Стасюк та д.ф.-м.н. Р.М. Тацій з Львівського державного університету безпеки життєдіяльності у доповіді “СКІНЧЕНІ ПОЛЯ ТА ЇХ ПОБУДОВА”.

Доповідь “ПАРАДОКСИ ТЕОРІЇ ЙМОВІРНОСТЕЙ” ще одного постійного учасника конференції д.ф.-м.н., професора Є.В. Черемних (Національний університет “Львівська політехніка“) підтверджує слова Рене Декарта “Дехто шукає цікавинки лише для того, щоб дивуватись ними, інші – для того щоби пізнати їх і перестати дивуватись”.

Спогадами про відомого львівського вчителя математики Б.Г. Орача, який був постійним учасником конференції, поділилась з присутніми його випускниця Г.М. Гавриліна у доповіді “СЛОВО ПРО ОРАЧА”.

Не менш цікавими і змістовними були доповіді і інших учасників конференції: “МАТЕМАТИКА І МЕДИЦИНА” М.М. Стецик (Самбірський медичний коледж), “ТЕСТ-КОНТРОЛЬ З МАТЕМАТИКИ. КОМП’ЮТЕРНЕ ТЕСТУВАННЯ”, Л.Д. Борщевська (Новороздільський політехнічний коледж), "”ХМАРНЕ" ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ У ВНЗ” І.Т. Неволіна (Стрийський коледж ЛНАУ) тощо.

Викладачі циклової комісії математики Технічного коледжу в рамках конференції презентували виставку своїх посібників та навчально-методичних матеріалів, підготували Інформаційний бюлетень.


Високий науковий рівень доповідей і велика кількість учасників свідчать про актуальність проведення конференції. Збірник матеріалів конференції вийде у березні 2017 року і буде розміщений на сайтах Технічного коледжу та методичного об’єднання викладачів математики Львівської області.

Фото на пам'ять учасників XX Міжвузівської науково-практичної конференції
“МЕТОДИЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИКЛАДАННЯ МАТЕМАТИКИ
У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ”.

Програма XX Міжвузівської науково-практичної конференції
Матеріали XX Міжвузівської науково-практичної конференції